Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

liceum-logo

Liceum Ogólnokształcące

link powiat

link cieszkow

link krosnice

link milicz

okadka mini

Na Walnym podsumowaliśmy działalność w 2016 r.

W sobotę 24 czerwca Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Absowentów I LO w Miliczu przyjęło sprawozdanie z działalności stowarzyszenia za 2016 rok i zatwierdziło plan działania Zarządu na 2017 rok. Na zebraniu byli obezcni członkowie Zarządu i Komisji Rewizyjnej oraz ci członkowie Stowarzyszenia, którzy obserwują i wspierają nasze działania, służąc radą i pomocą. Sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia w ubiegłym roku odczyteła prezes Józef Fedorowski, a sprawozdanie finansowe złorzyła skarbnik Janina Łozińska. Zarząd jednogłośnie otrzymał absolutorium.

walne1

Najważniejszym celem działania Stowarzyszenie w 2017 roku będzie realizacja projektu Izby Pamięci "Ocalić od zapomnienia": propagowanie tego projektu w tym opracowanie ulotki informacyjnej, zbieranie pamiątek, pomoc w przygotowaniu kosztorysu remontu pomieszczeń izby. Ponadto będziemy promować książkę "Druh Bolek. Opowieść biograficzna", tradycyjnie zajmować się wsparciem szkoły (I LO) w przygotowaniu nagród dla najlepszych absolwentów, organizacją spotkań młodzieży z wybitnymi absolwentami I LO, zbieraniem materiałów do zbiorowej biografii wybitnych absolwentów, opieką nad grobami zmarłych nauczycieli I LO. Po oficjalnej części, członkowie Stowarzyszenia kontynuowali dyskusję przy grilu na Skwerze Absolwenta, czyli pod kasztanami. Zapraszamy chętnych do współpracy.

walne2

Zaproszenie na Walne zebranie Stowarzyszenia Absolwentów I LO

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Miliczu serdecznie zaprasza na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się 24 czerwca o godz. 11 w sali muzycznej I LO w Miliczu. Porządek zebrania zakłada między innymi: sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia za 2016 rok, omówienie i przyjęcie planu działania na 2017 rok, nieformalne spotkanie przy grilu.

k

 

 

Ogłoszenie

izba pam 25 maja 2017

Spotkanie dot. Izby Pamięci I LO

W czwartkowe popołudnie 25 maja bieżącego roku w auli I LO w Miliczu odbyło się spotkanie inaugurujące projekt, którego celem jest utworzenie nowoczesnej Izby Pamięci I LO. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest  długoletni profesor historii w I LO pan Zygmunt Klanowski. 

10


W spotkaniu wzięli udział: zaproszeni goście, członkowie Stowarzyszenia Absolwentów działającego przy I LO w Miliczu, dyrektorzy, nauczyciele, byli absolwenci zielonej szkoły oraz zainteresowana tym projektem społeczność lokalna Milicza i okolic.

16

20


Wszystkich  uczestników spotkania  uroczyście  powitała dyrektor I LO Iwona Lewandowska-Maćkowiak oraz prezes Stowarzyszenia Absolwentów Józef Fedorowski. Przedstawili oni krótki harmonogram prac i działań związanych z utworzeniem nowoczesnej Izby Pamięci w starej stolarni szkolnej I LO.

 

05


Zaproszeni goście chętnie dyskutowali na temat innowacyjnego  projektu, a inni  z wielkim sentymentem opowiadali o dawnych latach spędzonych w murach zielonego liceum.  Niektórzy zaproszeni goście oraz mieszkańcy Milicza przynieśli  na to spotkanie liczne, bezcenne dla nich pamiątki związane z zielonym liceum – za ich przekazanie  otrzymali pamiątkowy certyfikat oraz podziękowania od pani dyrektor I LO i prezesa Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Miliczu.

08

Życzenia na Święta Wielkiej Nocy

Wszystkim członkom i sympatykom naszego Stowarzyszenia,

a także Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i uczniom I LO w Miliczu

życzymy zdrowia, wyciszenia i refleksji na czas Triduum Paschalnego

oraz wielu radosnych chwil w kręgu rodziny i przyjaciół

podczas świętowania Zmartwychwstania Pańskiego

 

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Miliczu

 

wielkanoc