Linki

liceum logo

Liceum Ogólnokształcące

link powiat

link cieszkow

link krosnice

link milicz

fb icon 325x325

okladka2

Logo ILO Milicz

Druh Bolek

W czwartkowe popołudnie 25 maja bieżącego roku w auli I LO w Miliczu odbyło się spotkanie inaugurujące projekt, którego celem jest utworzenie nowoczesnej Izby Pamięci I LO. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest  długoletni profesor historii w I LO pan Zygmunt Klanowski. 

10


W spotkaniu wzięli udział: zaproszeni goście, członkowie Stowarzyszenia Absolwentów działającego przy I LO w Miliczu, dyrektorzy, nauczyciele, byli absolwenci zielonej szkoły oraz zainteresowana tym projektem społeczność lokalna Milicza i okolic.

16

20


Wszystkich  uczestników spotkania  uroczyście  powitała dyrektor I LO Iwona Lewandowska-Maćkowiak oraz prezes Stowarzyszenia Absolwentów Józef Fedorowski. Przedstawili oni krótki harmonogram prac i działań związanych z utworzeniem nowoczesnej Izby Pamięci w starej stolarni szkolnej I LO.

05


Zaproszeni goście chętnie dyskutowali na temat innowacyjnego  projektu, a inni  z wielkim sentymentem opowiadali o dawnych latach spędzonych w murach zielonego liceum.  Niektórzy zaproszeni goście oraz mieszkańcy Milicza przynieśli  na to spotkanie liczne, bezcenne dla nich pamiątki związane z zielonym liceum – za ich przekazanie  otrzymali pamiątkowy certyfikat oraz podziękowania od pani dyrektor I LO i prezesa Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Miliczu.

08