Linki

liceum logo

Liceum Ogólnokształcące

link powiat

link cieszkow

link krosnice

link milicz

fb icon 325x325

okladka2

Logo ILO Milicz

Druh Bolek

12 grudnia już po raz drugi Biblioteka Publiczna w Miliczu zorganizowała spotkanie autorskie naszej koleżanki z Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów I LO Niny Łozińskiej.

nina1

 

Do Ośrodka Kultury w Miliczu przybyło wielu sympatyków poezji i nie tylko, by przy filiżance aromatycznej kawy posłuchać fragmentów wierszy z najnowszego, drugiego już tomiku pt. „Zwyczajne życia dylematy. Spotkanie miało przepiękną oprawę muzyczną, którą specjalnie na ten wieczór przygotowali uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Miliczu. Gościnnie wystąpiły skrzypaczki: Oliwia Majer, Aleksandra Skowrońska, Milena Kawa, Malwina Fendorf – uczennice pani Grażyny Morawskiej. Akompaniowała im pani Anna Przewoźny nauczyciel ze Szkoły Muzycznej.

 

nina2

 

Wiersze Niny nawiązują często do ważnych przeżyć osobistych, podróży, obserwacji zmieniających się pór roku. Poezja jest dla niej niewątpliwie lekarstwem dla duszy. Autorka czytała wiersze, przeplatając je swymi refleksjami na temat ich powstania oraz przeszłości i teraźniejszości, nie zawsze optymistycznej. Jak zapewniła, „chodzi jej po głowie trzeci tomik”, więc jest nadzieja, że może za rok, znowu czytelnicy, m.in. koledzy i koleżanki ze Stowarzyszenia Absolwentow, spotkają się przy herbatce i ciasteczku, by posłuchać jej poezji i miło spędzić czas.

nina4

 

nina3

 

Żródło zdjęć: Biblioteka Pubiczna w Miliczu