Linki

liceum logo

Liceum Ogólnokształcące

link powiat

link cieszkow

link krosnice

link milicz

fb icon 325x325

okladka2

Logo ILO Milicz

Druh Bolek

W poniedziałek 20 listopada w sali muzycznej I LO w Miliczu odbyło się kolejne spotkanie uczniów I LO z absolwentem Zielonego Liceum Panem Profesorem Jerzym Juchnowskim w ramach cyklu spotkań z wybitnymi absolwentami, organizowanych przez Stowarzyszenie Absolwentów I LO w Miliczu i Dyrekcję I LO im. Armii Krajowej w Miliczu.

salo1

Prof. Jerzy Juchnowski po ukończeniu w 1975 roku studiów historycznych na Uniwersytecie Wrocławskim został pracownikiem naukowym Wydziału Nauk Społecznych UWr, w latach 2002-2007 był prodziekanem, a do 2016 roku dziekanem tego Wydziału. Dodatkowym przyczynkiem do tego spotkania było uczczenie 40-lecia pracy i działalności naukowej Profesora, który podzielił się z uczniami między innymi swoimi wspomnieniami z czasu nauki w Zielonym Liceum - komplementował lekcje historii z obecnym na spotkaniu Zygmuntem Klanowskim byłym nauczycielem historii w I LO.

salo22

W spotkaniu uczestniczyło 50 licealistów, Dyrektor I LO Iwona Lewandowska - Maćkowiak, nauczyciele Renata Moczulska, Beata Jaskulska i Marzena Rokita, Przezes SA I LO Józef Fedorowski oraz przedstawiciele Zarządu SA I LO Nina Łozińska i Damian Stachowiak. Prezentowane zdjęcia wykonała Pani Agnieszka Jezierska, redaktorka Głosu Milicza.

salo33