Linki

liceum logo

Liceum Ogólnokształcące

link powiat

link cieszkow

link krosnice

link milicz

fb icon 325x325

okladka2

Logo ILO Milicz

Druh Bolek

W piątek 20 stycznia z inicjatywy Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Miliczu odbyło się spotkanie klas drugich „Zielonego Liceum” z wybitnymi absolwentami I LO w Miliczu - Ireneuszem Wąsowiczem i Andrzejem Szubertem.

Bohaterowie spotkania nieprzypadkowo pojawili się w murach „Zielonego Liceum” razem. Byli kolegami ze szkolnej ławy – chodzili do tej samej klasy i zdali maturę w 1985 roku. Ireneusz Wąsowicz jest obecnie cenionym w kraju przedsiębiorcą, a Andrzej Szubert – profesorem filologii duńskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Goście opowiadali o swoich losach w czasach licealnych oraz o tym, jak ich życie wyglądało po szkole średniej. Opowiadali o problemach i zaletach nauki w liceum oraz na studiach. Uczniowie aktywnie włączali się w dyskusję, a po spotkaniu indywidualnie podchodzili do obu absolwentów, którzy – mimo że obecnie uprawiają różne zawody – przekazywali im podobne rady.

„Rzućcie się w wir własnych pasji” – podkreślali. Mówili, jak ważna jest długotrwała zdolność do osiągania celów, pielęgnowanie przyjaźni i to,  żeby być podmiotem, nie przedmiotem. Pan Ireneusz, w ramach zachęcenia młodzieży do przejęcia inicjatywy, zaprosił licealistów do organizacji konkursu, w którym ufunduje nagrodę. Spotkanie stało się ciekawym doświadczeniem, które na pewno młodzi uczniowie „Zielonego Liceum” będą dobrze wspominać.