Linki

liceum logo

Liceum Ogólnokształcące

link powiat

link cieszkow

link krosnice

link milicz

fb icon 325x325

okladka2

Logo ILO Milicz

Druh Bolek

Poniżej publikujemy artykuł, który ukazał się w ostatnim numerze Głosu Milicza i opisuje doroczną akcję, jaką nasze Staowarzyszenie przeprowadza wraz z uczniami I LO w Miliczu.

Jak co roku uczniowie I LO pod opieką nauczycielki Małgorzaty Posackiej zapalili znicze na 15 grobach byłych nauczycieli zielonego liceum. Akcję corocznie organizuje Stowarzyszenie Absolwentów I LO w Miliczu, które również w ciągu roku dba o groby zmarłych nauczycieli.

Na cmentarz parafialny w Miliczu w czwartek 27 października wybrała się duża grupa maturzystów zielonego liceum z polonistką i członkiem zarządu Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Miliczu Małgorzatą Posacką. Uczniowie posprzątali groby, a następnie udekorowali je kolorowymi stroikami i zapalili znicze.


Na cmentarzu parafialnym uczniowie odwiedzili 14 grobów zmarłych nauczycieli I LO: Witolda Krzyworączki, Tadeusza Nalewajki, Mieczysława Tomaszewskiego, Franciszka Zajiczka, Adama Konopnickiego, Janiny Mażewskiej, Heleny Haas, Marii Jasionowskiej, Stefanii i Bonifacego Możdżyńskich, Antoniego Kaczmarka, Łucji Skibińskiej, Wandy Zagwojskiej i Romana Brzuszka. Następnie udali się na cmentarz komunalny, gdzie zapalili znicze na grobie zmarłego 8 kwietnia wicedyrektora I LO w Miliczu Adama Najsarka. 15 stroików na groby zmarłych nauczycieli kupiło Stowarzyszenie Absolwentów I LO w Miliczu, natomiast znicze zakupiło I LO.


Licealiści już od 10 lat odwiedzają przed 1 listopada groby zmarłych nauczycieli I LO. Zwyczaj odwiedzania, porządkowania i dekorowania grobów zapoczątkowała polonistka I LO Małgorzata Posacka, która rokrocznie odwiedza cmentarz parafialny w Miliczu ze swoją klasą zielonego liceum. Małgorzata Posacka od września jest dyrektorką Szkoły Podstawowej we Wziąchowie Wielkim. Nadal też uczy w I LO, obecnie jedną klasę trzecią na poziomie rozszerzonym, którą uczyła również w klasie I i II.

Stowarzyszenie Absolwentów dba też o groby dwóch nauczycieli, którzy nie mają już w Miliczu żadnych bliskich.
(Żródło: Facebook Głosu Milicza, tekst i zdjęcia - alsz)