Linki

liceum logo

Liceum Ogólnokształcące

link powiat

link cieszkow

link krosnice

link milicz

fb icon 325x325

okladka2

Logo ILO Milicz

Druh Bolek

Komisja konkursowa w składzie: Marzena Rokita, Agnieszka Nowacka (dyrekcja I LO) oraz Henryka Skrzynecka, Małgorzata Posacka i Magdalena Fortuniak (Stowarzyszenie Absolwentów I LO) oceniła 15 prac, które zostały przesłane lub przekazane na konkurs "Pokolenia Zielonego Liceum". W swym werdykcie komisja była zgodna, nagradzając te prace, które wyróżniały się pod względem oryginalnego ujęcia tematu, wartości kronikarskiej lub osobistego odniesienia do relacji uczeń - nauczyciel. Oto wyniki:
 
W kategorii Wspomnienia
I miejsce - Marcin Ziętkiewicz za pracę pt. "Zielone Liceum i duch Schulza";
II miejsce - ex aequo Kazimierz Laskowicz za pracę "Jakie młodzieży chowanie..." oraz Adam Wiernasz za "Idea Studio – zielona filmówka z lat 2006-2009";
III miejsce - ex aequo Teresa Radecka za wspomnienia z lat szkolnych oraz Beata Jaskulska za pracę pt. "Pani Profesor".
 
W kategorii Wywiad
I miejsce - Jadwiga Teresa Stępień za wywiad pt. "Dyrektor Witold Krzyworączka we wspomnieniach Stanisławy Stępień";
II miejsce - Andrzej Seredyński za oryginalny wywiad z samym sobą;
III miejsce - Grzegorz Ocharski za wywiad z kolegą ze szkolnej ławy Piotrem Lisiakiem.
Wszyscy laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Miliczu - o nagrodach napiszemy w osobnym poście i postaramy się doręczyć je laureatom osobiście lub wysłać pocztą.
 
Komisja konkursowa jednogłośnie zdecydowała, że wyróżnienia otrzymają wszyscy pozostali uczestnicy konkursu - ich prace były bardzo ciekawe i cenne dla historii naszej Szkoły. Otrzymaliśmy jedną pracę z Wielkiej Brytanii od byłego nauczyciela I LO Jarosława Deca (dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie!), prace od mieszkańców powiatu milickiego i Wrocławia, absolwentów różnych pokoleń (Teresa Radecka to jedna z pierwszych absolwentek I LO, Marianna Niedzielska jest uczennicą II klasy Zielonego Liceum).
 
A oto wyróżnieni w kolejności alfabetycznej:
Adam Aleksandrowicz, Janina Drozdowska (Łozińska), Jarosław Dec, Joanna Monastyrska, Marianna Niedzielska, Zofia Pietryka, Cezary Tajer.
Wszyscy wyróżnieni otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Stowarzyszenie Absolwentów I LO w Miliczu.
Ogromnie dziękujemy za udział w konkursie, a komisji - za trudną pracę, bo poziom konkursu był wysoki i na tyle wyrównany, że przyznano nagrody ex aequo. Wspomnienia i wywiady zostaną opublikowane na portalu Spichlerz Pamięci Zielonego Liceum, o czym będziemy informować na Facebooku. Gratulujemy i dziękujemy!!!
 
konkursrozstrzygnięty
konkursrozstrzygnięty
 
159
Liczba odbiorców
46
Aktywność
 
17
3 komentarze
2 udostępnienia
https://static.xx.fbcdn.net/rsrc.php/v3/y2/r/HumYWAfKnHS.png"); background-size: 26px 1096px; background-repeat: no-repeat; display: inline-block; height: 18px; width: 18px; background-position: 0px -298px;">Lubię to!
Komentarz
https://static.xx.fbcdn.net/rsrc.php/v3/y2/r/HumYWAfKnHS.png"); background-size: 26px 1096px; background-repeat: no-repeat; display: inline-block; height: 18px; width: 18px; background-position: 0px -378px;">
Udostępnij