Linki

liceum logo

Liceum Ogólnokształcące

link powiat

link cieszkow

link krosnice

link milicz

fb icon 325x325

okladka2

Logo ILO Milicz

Druh Bolek

Z powodu utrzymującego się zagrożenia epidemicznego planowany na 26 września Zjazd Absolwentów, połączony z obchodami 75-lecia I LO w Miliczu, został przeniesiony na przyszły rok. Taką decyzję podjął 8 czerwca 2020 r. Komitet organizacyjny obchodów 75-lecia I LO w Miliczu, w skład którego wchodzi Dyrekcja I LO i członkowie Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Miliczu.

Członkowie Komitetu organizacyjnego byli zmuszeni odwołać tegoroczny Zjazd Absolwentów z powodu utrzymujących się zakazów zgromadzeń i zapowiedzi dot. drugiej fali pandemii. Członkowie Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów zadbali jednak o działania zastępcze, które mogą pomóc absolwentom, nauczycielom i uczniom I LO przeżyć jubileusz chociaż w sferze wirtualnej i zintegrować się wokół działań na rzecz dokumentowania historii Szkoły. Zarząd Stowarzyszenia złożył wniosek konkursowy i pozyskał 5500 zł w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego lokalnym koordynatorem jest Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”. W tym roku w ramach konkursu środki przyznawane były wyjątkowo na projekty, które przeciwdziałają skutkom pandemii koronawirusa. Zarząd Stowarzyszenia pozyskał dotację na realizację projektu „Spichlerz pamięci Zielonego Liceum – aktywizacja uczniów, nauczycieli i absolwentów I LO w Miliczu”.

W ramach projektu powstanie strona internetowa gromadząca różnego typu materiały – zdjęcia, pamiątki, wspomnienia w formie tekstów, nagrań audio i wideo itp. – na temat 75-letniej historii I LO, a także historii przedwojennej od 1929 r., gdy w nowo zbudowanym budynku Szkoły, zaprojektowanym przez cenionego w Niemczech architekta Hansa Spitznera, rozpoczęło swą działalność gimnazjum Ostlandschule. Absolwenci, nauczyciele i uczniowie I LO będą mogli przyczynić się do opracowania tej strony, nadsyłając na ogłoszony przez Stowarzyszenie konkurs „Pokolenia Zielonego Liceum” – (por. ogłoszenie poniżej) – szczegóły dot. konkursu na naszej stronie www.salo1milicz.pl.

Fotalo