Linki

liceum logo

Liceum Ogólnokształcące

link powiat

link cieszkow

link krosnice

link milicz

fb icon 325x325

okladka2

Logo ILO Milicz

Druh Bolek

Coraz to z ciebie, jako z drzazgi smolnéj,

Wokoło lecą szmaty zapalone;

Gorejąc, nie wiesz, czy stawasz się wolny,

Czy to, co twoje, ma być zatracone.

Czy popiół tylko zostanie i zamęt,

Co idzie w przepaść z burzą? Czy zostanie

Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament,

Wiekuistego zwycięstwa zaranie?

 

Damian2

 

Spalałeś się dla nas, a my nie do końca zdawaliśmy sobie z tego sprawę, bo dobrze nam było w Twoim świetle. Tyle razy wymykałeś się śmierci dzięki nowoczesnej medycynie, że i tym razem łudziliśmy się, że będzie dobrze. Na rozpoczęcie roku szkolnego w I LO przyjechałeś spóźniony, bo musiałeś zatrzymywać samochód, na tyle źle się już czułeś. Ale przyjechałeś, bo jako prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO chciałeś być w swojej szkole, z uczniami, nauczycielami i swoimi kolegami ze Stowarzyszenia. Szkole, która może być z Ciebie dumna, bo byłeś nie tylko laureatem Olimpiady Biologicznej na szczeblu krajowym, ale błyskotliwym i zaangażowanym w życie licealne uczniem.

 

Gdy kilka lat temu po raz pierwszy pojawiłeś się na zebraniu Zarządu Stowarzyszenia, bo nasza koleżanka Gosia Posacka poprosiła Cię o włączenie się w nasze działania, byliśmy zaskoczeni. Były burmistrz i radny miejski, przewodniczący, a potem wiceprzewodniczący dużo większej i prężniejszej Milickiej Wspólnoty Samorządowej chce działać w małym stowarzyszeniu sentymentalistów, wiecznych uczniów Zielonego Liceum? Oddałeś się temu wyzwaniu całym sercem i wniosłeś w nasze działania ogromne pokłady dobrej energii. Przypomniałeś nam, na czym polega koleżeńskość, radość ze wspólnych działań, partnerstwo. Pomagałeś Dyrekcji I LO w działaniach zmierzających do kultywowania pamięci o nauczycielach i absolwentach oraz uczczenia mimo pandemii 75-lecia Zielonego Liceum, byłeś jednym z fundatorów Stypendium im. Łucji Skibińskiej. Chciałeś, by nasze Stowarzyszenie wspierało również Szkołę i Powiat Milicki jako organ prowadzący w niezbędnych remontach zabytkowego gmachu I LO.

 

Dziś czujemy, że straciliśmy kogoś ogromnie dla nas ważnego i bliskiego. Kolegę, którego śmieliśmy nazywać naszym Przyjacielem, prezesa, z którego byliśmy dumni, który imponował nam swoją dobrocią, otwartością, hojnością, umiejętnością akceptowania każdego bez względu na różnicę zdań czy przekonania. Dyrekcja I LO straciła zaś partnera, dobrego ducha Szkoły, na którego zawsze mogła liczyć i z którym każde spotkanie było pozytywne i wartościowe.

 

Ale z tym większym zapałem będziemy kontynuować Twoje pomysły i inicjatywy. Damianie, pozostaniesz naszym Liderem, bo nawet śmierć – którą już dawno oswoiłeś jako człowiek wiary i do której miałeś ironiczny dystans – nie jest w stanie zniszczyć zbudowanych więzi. Zawsze podkreślałeś, jak ważne jest kultywowanie pamięci i szacunek do ludzi, którzy nas ukształtowali. A my, mimo że opuściliśmy już dawno szkolne mury, tę Twoją lekcję życia zapamiętamy na zawsze.

 

Żegnaj Przyjacielu, Zebranie Sprawozdawcze naszego Stowarzyszenia odbędzie się w najbliższą sobotę już bez Ciebie. Ale mamy nadzieję, że zobaczymy się na Niebiańskim Zjeździe Absolwentów w innym, lepszym świecie. Poznamy Cię na pewno, bo jak zawsze będziesz miał wpięte w klapie marynarki nasze logo.

 

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów I LO i Dyrekcja I LO w Miliczu

 

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Miliczu serdecznie zaprasza

swoich członków i sympatyków na doroczne

Zebranie Sprawozdawcze Stowarzyszenia, które odbędzie się

25 września (sobota) o godz. 11.00 w sali muzycznej przy auli szkolnej.

Na zebraniu Zarząd podsumuje miniony rok i omówi najważniejsze kwestie

dotyczące tegorocznej realizacji zadań.


Osoby chętne do wstąpienia w szeregi Stowarzyszenia mile widziane!

logo

Uzgodnienia dotyczące projektu naszego Stowarzyszenia pn. "Zazieleńmy Zielone Liceum na 75-lecie Szkoły" mimo wakacji trwają i jest szansa, że już w najbliższym tygodniu skompletujemy wszystkie wnioski i wyślemy je do uzgodnień. Na fachową pomoc i wsparcie możemy liczyć ze strony starosty Sławomira Strzeleckiego i pracowników Starostwa Powiatowego w Miliczu: kierownika Wydziały Architektury, Budownictwa i Inwestycji Marcina Grędy oraz pracownicy Wydziału Dróg Powiatowych Beaty Krzyżanowskiej - serdecznie za tę pomoc dziękujemy! Stowarzyszenie Absolwentów I LO w Miliczu na spotkaniu reprezentowała Magdalena Fortuniak i nasz ekspert od zieleni - Maja Trafankowska.s1

s2

s3

Nasze Stowarzyszenie Absolwentów I LO w Miliczu w konkursie grantowym w ramach Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, koordynowanego na naszym terenie przez Partnerstwo dla Doliny Baryczy, pozyskało 4822 zł na projekt "Zazieleńmy Zielone Liceum na 75-lecie Szkoły". Nasz projekt przewiduje rewitalizację skweru przed budynkiem I LO im. Armii Krajowej w Miliczu i przekształcenie go w miejsce przyjazne dla przyrody, uczniów i mieszkańców. Stowarzyszenie ze środków własnych sfinansowało projekt nasadzeń, opracowany przez absolwentkę naszej Szkoły Maję Trafankowską, prowadząca firmę Fabryka zieleni".
 
z1
 
 
11 czerwca w Starostwie Powiatowym w Miliczu Zarząd Stowarzyszenia w składzie: Damian Stachowiak - prezes, Adam Aleksandrowicz - sekretarz i Magdalena Fortuniak - członek Stowarzyszenia i koordynatorka projektu oraz Maja Trafankowska - absolwentka naszej Szkoły i ekspert w sprawach rewitalizacji terenów zielonych, spotkał się w tej sprawie ze starostą milickim Sławomirem Strzeleckim i dyrektor I LO Marzeną Rokitą. Panu Staroście nasz projekt bardzo się spodobał. Włodarz, który jest również członkiem naszego stowarzyszenia i przez wiele lat był nauczycielem i dyrektorem I LO, zadeklarował wsparcie i obiecał, że przedstawi temat projektu na najbliższym posiedzeniu Zarządu Powiatu. Projekt czeka jeszcze wiele uzgodnień, ale mamy zielone światło ze strony organu prowadzącego Szkoły, a od początku pełne wsparcie dyrekcji I LO, za co serdecznie dziękujemy.
 
s4

Dla Was wszystkich - naszych członków i sympatyków. Radosnych Świąt!

SALO