Linki

liceum logo

Liceum Ogólnokształcące

link powiat

link cieszkow

link krosnice

link milicz

fb icon 325x325

okladka2

Logo ILO Milicz

Druh Bolek

Poniżej ogłoszenie o konkursie, które zostało opublikowane w "Głosie Milicza".

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Miliczu zaprasza uczniów, byłych i obecnych nauczycieli oraz absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego
im. Armii Krajowej w Miliczu do udziału w konkursie pn.

Pokolenia Zielonego Liceum

Konkurs trwa od 1.08 do 31.10.2020 r. i odbywa się w dwóch kategoriach:

  1. Najciekawsze wspomnienia – oceniane będą wywiady z byłymi absolwentami lub nauczycielami spisane w pliku word lub nagrane w pliku audio (format MP3) lub wideo (format MP4).
  2. Najciekawsze zdjęcie – oceniane będzie archiwalne zdjęcie wraz z nadesłanymi zgodami na publikację i wykorzystanie wizerunku (więcej w regulaminie konkursu na stronie www.salo1milicz.pl) opatrzone tekstem będącym opisem zdjęcia o charakterze wspomnieniowym (maks. 10 000 znaków ze spacjami).

Prace prosimy nadsyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Najlepsze prace zostaną nagrodzone (nagrody ufundowane będą ze środków Stowarzyszenia oraz pozyskanych od sponsorów) oraz opublikowane na portalu Spichlerz Pamięci, który Stowarzyszenie opracowuje w ramach jubileuszu 75-lecia I LO w Miliczu.

Regulamin konkursu dostępny na stronie www.salo1milicz.pl.Uczcijmy 75-lecie naszej Szkoły i mimo pandemii

działajmy razem!

Agrafika

 

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Miliczu

Projekt Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie”
Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”.

Regulamin

 

Klauzula RODO

 

Z powodu utrzymującego się zagrożenia epidemicznego planowany na 26 września Zjazd Absolwentów, połączony z obchodami 75-lecia I LO w Miliczu, został przeniesiony na przyszły rok. Taką decyzję podjął 8 czerwca 2020 r. Komitet organizacyjny obchodów 75-lecia I LO w Miliczu, w skład którego wchodzi Dyrekcja I LO i członkowie Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Miliczu.

Członkowie Komitetu organizacyjnego byli zmuszeni odwołać tegoroczny Zjazd Absolwentów z powodu utrzymujących się zakazów zgromadzeń i zapowiedzi dot. drugiej fali pandemii. Członkowie Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów zadbali jednak o działania zastępcze, które mogą pomóc absolwentom, nauczycielom i uczniom I LO przeżyć jubileusz chociaż w sferze wirtualnej i zintegrować się wokół działań na rzecz dokumentowania historii Szkoły. Zarząd Stowarzyszenia złożył wniosek konkursowy i pozyskał 5500 zł w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego lokalnym koordynatorem jest Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”. W tym roku w ramach konkursu środki przyznawane były wyjątkowo na projekty, które przeciwdziałają skutkom pandemii koronawirusa. Zarząd Stowarzyszenia pozyskał dotację na realizację projektu „Spichlerz pamięci Zielonego Liceum – aktywizacja uczniów, nauczycieli i absolwentów I LO w Miliczu”.

W ramach projektu powstanie strona internetowa gromadząca różnego typu materiały – zdjęcia, pamiątki, wspomnienia w formie tekstów, nagrań audio i wideo itp. – na temat 75-letniej historii I LO, a także historii przedwojennej od 1929 r., gdy w nowo zbudowanym budynku Szkoły, zaprojektowanym przez cenionego w Niemczech architekta Hansa Spitznera, rozpoczęło swą działalność gimnazjum Ostlandschule. Absolwenci, nauczyciele i uczniowie I LO będą mogli przyczynić się do opracowania tej strony, nadsyłając na ogłoszony przez Stowarzyszenie konkurs „Pokolenia Zielonego Liceum” – (por. ogłoszenie poniżej) – szczegóły dot. konkursu na naszej stronie www.salo1milicz.pl.

Fotalo

"kiedy już w miarę
wszystko ogarniesz
i pierwszą gwiazdkę wypatrzą dzieci
do wgilijnego stołu razem usiądziecie
 
to jakaś łezka w oku zabłyśnie
że znowu dane nam było
rok cały przeżyć pomimo wszystko
temu co wbrew i co nam przeciw
 
ciepłe uśmiechy na wszystkich twarzach
biały opłatek i życzeń moc
nastrój świąteczny sam się stwarza
w książeczce słowa pięknych kolęd znajdziesz
i wraz z wnukami śpiew intonujesz
 
  Przybieżeli do Betlejem pasterze ..."
 
Drodzy Absolwenci I LO i wszyscy nam życzliwi przyjmijcie ten piękny fragment wiersza Niny Łozińskiej, Absolwentki I LO i Członkini Zarządu jako świąteczny przezent wraz z życzeniami dobrych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności na Nowy 2020 rok.
 
Zarząd SA I LOFB IMG 1577196371726

W poniedziałek 22 czerwca 2020 r. przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Miliczu podpisali umowę dotacji w wysokości 5500 zł na realizację projektu „Spichlerz pamięci Zielonego Liceum - aktywizacja uczniów, nauczycieli i absolwentów I LO w Miliczu”.


Podpisaniue umowy stało sie możliwe dzięki zaangażowaniu Magdaleny Fortuniak, członkini Zarządu SA I LO, która złożyła wniosek do Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” realizującej program „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony i na naszym koncie pojawiła się pierwsza transza dotacji. W ramach projektu powstanie strona internetowa gromadząca wiedzę, pamiątki, wspomnienia, itp. na temat historii naszej szkoły. Bardzo cieszymy się z pozyskanej dotacji i zabieramy się ochoczo do pracy, zwłaszcza że przeszliśmy szkolenie dot. prowadzenia dokumentacji.

a1

a2

a3

 

 

W ostatnich tygodniach Stowarzyszenie Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Miliczu (SA I LO) podsumowało swoją działalność w 2018 roku, zaplanowało pracę na kolejny rok i dokonało wyboru nowych władz. W dniu 14 czerwca br. członkowie Stowarzyszenia na swoim Walnym Zebraniu wysłuchali sprawozdania z działalności Stowarzyszenia za 2018 rok przedstawionego przez prezesa Józefa Fedorowskiego, sprawozdania finansowego zaprezentowanego przez skarbnik Ninę Łozińską, sprawozdania Komisji Rewizyjnej przedstawionego przez Panią Henrykę Skrzynecką oraz informacji Sądu Koleżeńskiego przedłożonej przez Pana Ryszarda Sławińskiego. Następnie zebrani wysłuchali planu pracy Stowarzyszenia na 2019 rok, przedstawionego przez prezesa, oraz preliminarza finansowego opracowanego przez Panią skarbnik. Po dyskusji na temat zaprezentowanych dokumentów zebrani przystąpili do wyboru nowych władz Stowarzyszenia. Prezesem SA I LO na kolejną kadencję wybrany został Damian Stachowiak, do Zarządu Stowarzyszenia wybrane zostały panie: Magdalena Fortuniak, Janina Łozińska, Małgorzata Posacka, Jadwiga Teresa Stępień, Barbara Suwalska, oraz panowie: Adam Aleksandrowicz oraz ustępujący prezes Józef Federowski. Do Komisji Rewizyjnej wybrane zostały panie: Jolanta Hentschke-Wolniewicz, Elżbieta Klanowska i Henryka Skrzynecka (dyrektor I LO w latach 1999-2009). Do Sądu Koleżeńskiego wybrano panów: Jerzego Juchnowskiego (profesor Uniwersytetu Wrocławskiego) i Ryszarda Sławińskiego (senator RP IV i V kadencji). W porównaniu w poprzednią kadencją skład Zarządu powiększył się o Panią Jadwigę Teresę Stępień. Obecni na Walnym Zebraniu członkowie Stowarzyszenia podjęli stosowne uchwały i kwitujące działalność Stowarzyszenia w 2018 roku, przyjmujące skład nowych władz i wyznaczające kierunki działania na następne miesiące.

W kolejnych dniach, w wyniku wewnętrznych ustaleń, członkowie wybranych na Walnym Zebraniu podmiotów statutowych Stowarzyszenia dokonali podziału obowiązków i funkcji. przewodniczącą Komisji Rewizyjnej została Jolanta Hentschke-Wolniewicz, a szefem Sądu Koleżeńskiego – Ryszard Sławiński. Zarząd SA I LO, na swoim pierwszym po wyborach zebraniu, które odbyło się 17 lipca br., powołał na wiceprezesa Józefa Fedorowskiego, na sekretarza Barbarę Suwalską, a na skarbnika – Janinę Łozińską.

IMG 8113wybrane